02188695864
شهرک غرب، بلوار فرحزادی، بالاتر از بلوار دریا، کوچه بهاران ۲، پلاک ۵۳ (روبروی مرغ سوخاری کوپال)، واحد ۲
شنبه تا پنج شنبه: 10 صبح تا 9 شب
drmohammadi
logo ×

مقالات آموزشی

مجله دندان پزشکی کلینیک دکتر شهاب محمدی

مراقبت های لازم برای دندان های اطفال
مراقبت های لازم برای دندان های اطفال

مراقبت های لازم برای دندان های اطفال یکی از مسائل مهمی است که والدین باید همیشه به خوبی به آن توجه داشته باشند. بسیاری از ما به عنوان والدین گمان می کنیم که دندان های شیری اهمیت زیادی ندارند و جای خود را به دندان های دائمی می دهند. اما باید بدانید که آسیب دیدن این دندان ها می تواند بعدا دندان های دائمی کودکان شما را در معرض خطر قرار دهد. علاوه بر این، سلامت دهان و دندان ارتباط مستقیمی نیز با سیستم گوارش کودک شما دارد و در نتیجه مراقبت های لازم برای دندان های اطفال الزامی می شود. برای اطلاعات بیشتر با سایت دکتر محمدی همراه باشید.

منشاء ترس کودکان از دندانپزشکی
منشاء ترس کودکان از دندانپزشکی

ترس کودکان از دندانپزشکی یکی از مسائل شایعی است که اکثر والدین با آن روبرو می شوند. برای بیشتر کودکان، کلینیک یا مطب دندانپزشکی همیشه یادآور یک محیط وحشتناک است. در واقع ترس کودکان از یک موضوع خاص می تواند ریشه در موقعیت، مکان یا شخص خاصی داشته باشد. برای غلبه برای آن هم باید منشاء این ترس شناسایی شده و سپس راهکارهای مناسبی را ارائه داد. زیرا در غیر این صورت، ممکن است فوبیاهای بزرگ تری برای کودکان در آینده شکل بگیرد. برای اطلاعات بیشتر در این باره با سایت دکتر محمدی همراه باشید.

شکستگی دندان های شیری و اثرات آن روی دندان های دائمی
شکستگی دندان های شیری و اثرات آن روی دندان های دائمی

شکستگی دندان های شیری و اثرات آن روی دندان های دائمی یک موضوع قابل تأمل و مهم می باشد. ضربه به دندان های شیری معمولا در سنین 2 تا 4 سالگی رخ می دهد. یعنی در شرایطی که کودکان شروع به راه رفتن می کنند و نمی توانند روی پاهای خود خیلی ثابت بایستند. دندان های درگیر نیز معمولا دندان های قدامی فوقانی هستند. از طرفی بسیاری از والدین گمان می کنند که دندان های شیری فرزند آنها اهمیت چندانی ندارد زیرا به هر حال آنها جای خود را به دندان های دائمی می دهند. اما این تفکر درست نبوده و دندان های شیری باید تا زمان مناسب در دهان حفظ شوند. برای اطلاعات بیشتر با سایت دکتر محمدی همراه باشید.

بیماری های دهان و دندان در کودکان
بیماری های دهان و دندان در کودکان

پوسیدگی ها و بیماری های دهان و دندان در کودکان یکی از مسائلی است که ممکن است سبب نگرانی بسیاری از والدین شود. کودکی زمان ماجراجویی، اکتشاف و رشد است. با این حال، در این دوران، کودکان می توانند گاهی مشکلات دندانی را نیز تجربه کنند نظیر شکستگی دندان و یا ایجاد پوسیدگی و حفره. بسیاری از مشکلات دندانی در کودکان همان مواردی است که بزرگسالان را درگیر می کند، اما دندان های کودک شما هنوز در حال رشد است و اگر این پوسیدگی ها و بیماری ها درمان نشوند می توانند باعث رشد نامناسب دندان شوند. علاوه بر این با بزرگتر شدن کودک ممکن است مشکلات جدی تر به وجود آیند.

دلیل افتادن زودهنگام دندان شیری چیست
دلیل افتادن زودهنگام دندان شیری چیست

افتادن زودهنگام دندان شیری و علل آن یکی از مسائلی است که می تواند اغلب سبب نگرانی والدین شده و از این رو آنها دوست دارند که در مورد علل، عوارض، روش های پیشگیری و درمان این مسئله آگاهی کافی داشته باشند. درست است که روزی بالاخره دندان های شیری افتاده و دندان های دائمی جایگزین می شوند اما گاهی اوقات این مسئله بسیار زود رخ می دهد. به خاطر داشته باشید که تکامل دندان های شیری از دوران جنینی آغاز شده و از این رو مراقبت های درست مادران در بارداری می تواند نقش بسزایی را در سلامت دندان های شیری داشته باشد. علاوه بر این، دندان های شیری به جهت اینکه مرتبط با توسعه و شکل گیری دهان و فک کودک می باشند و نقش بسزایی را در غذا خوردن و گفتار کودکان ایفا می کنند، بسیار اهمیت دارند. در ادامه با این مطلب از سایت دکتر محمدی همراه باشید.

باورهای رایج غلط در مورد ارتودنسی
باورهای رایج غلط در مورد ارتودنسی

باورهای رایج غلط در مورد ارتودنسی هنوز هم در مورد این گزینه درمانی و صاف کردن دندان ها در میان مردم وجود داشته و باید با دقت مورد بررسی قرار گیرند. اگرچه طی سال های اخیر این روش محبوبیت زیادی میان مردم پیدا نموده اما با این حال هم تصورات زیادی در مورد این درمان وجود داشته که می توانند نگرانی احتمالی بیماران را سبب شوند.

همه چیز در مورد بهداشت دهان و دندان کودکان
همه چیز در مورد بهداشت دهان و دندان کودکان

بهداشت دهان و دندان کودکان مسئله ای است که بر همه ابعاد زندگی تأثیر گذار است اما والدین اغلب این موضوع را دست کم می گیرند. سلامت دهان و دندان کودکان به عنوان دریچه ای برای سلامت کل بدن بوده و بسیاری از بیماری های سیستمیک ممکن است در ابتدا از لکه های موجود در دهان ناشی شوند. سلامت و رشد دهان و دندان کودکان به اندازه سایر بخش های بدن مهم هستند؛ با این وجود پوسیدگی دندان شایع ترین بیماری مزمن در دوران کودکی است.

در دندانپزشکی کودکان چه نوع خدماتی ارائه می شود؟
در دندانپزشکی کودکان چه نوع خدماتی ارائه می شود؟

دندانپزشکی کودکان انواع مختلفی از خدمات را به منظور کنترل سلامت دهان و دندان کودکان از نوزادی تا سال های نوجوانی ارائه می دهد.

هر آنچه باید در مورد ارتودنسی کودکان بدانید
هر آنچه باید در مورد ارتودنسی کودکان بدانید

ارتودنسی کودکان بیش از آنکه دندان های آنها را مرتب نموده و لبخندشان را بهبود ببخشد، می تواند مسواک زدن و کشیدن نخ دندان را برای آنها آسان نموده و در نهایت از ایجاد بیماری های لثه و پوسیدگی های دندان ها تا حد زیادی جلوگیری نماید. زمانی که صحبت از ارتودنسی می شود، اعتقاد بر این است که پیشگیری از درمان بهتر بوده و به همین دلیل، دندانپزشکان، والدین را به معاینه منظم کودکان تشویق می کنند.

لبخند لثه ای در کودکان
لبخند لثه ای در کودکان

بخند لثه ای در کودک شما نیز مشهود است؟ برخی کودکان نیز مانند بزرگسالان زمانی که لبخند می زنند ممکن است بافت اضافی لثه آنها بیش از حد نمایان باشد. البته کودکانی که سن آنها بسیار کم است ممکن است بعدا مشکل آنها بهبود یابد زیرا دندان ها و فک آنها هنوز در حال رشد است و از این رو شکل ظاهریشان همیشه ثابت نیست.

چرا هزینه ارتودنسی بزرگسالان بیشتر از کودکان است؟ - کلینیک دندانپزشکی دکتر شهاب محمدی
چرا هزینه ارتودنسی بزرگسالان بیشتر از کودکان است؟ - کلینیک دندانپزشکی دکتر شهاب محمدی

ارتودنسی بزرگسالان و کودکان از لحاظ هزینه ارتودنسی، سن مناسب ارتودنسی، مدت زمان ارتودنسی و متخصص ارتودنسی با یکدیگر متفاوت است.

کانتورینگ لثه چیست و هزینه ی لیفت لثه چقدر است؟ - کلینیک دندانپزشکی دکتر شهاب محمدی
کانتورینگ لثه چیست و هزینه ی لیفت لثه چقدر است؟ - کلینیک دندانپزشکی دکتر شهاب محمدی

لیفت لثه (Gum Lift) نوعی جراحی زیبایی است که در آن بافت لثه شکل جدیدی می یابد تا قسمت بیشتری از دندان ها پیدا باشند.