02188695864
شهرک غرب، بلوار فرحزادی، بالاتر از بلوار دریا، کوچه بهاران ۲، پلاک ۵۳ (روبروی مرغ سوخاری کوپال)، واحد ۲
شنبه تا پنج شنبه: 10 صبح تا 9 شب
drmohammadi
logo ×

مقالات آموزشی

مجله دندان پزشکی کلینیک دکتر شهاب محمدی

کامپوزیت دندان طبیعی تر است یا لمینت دندان؟
کامپوزیت دندان طبیعی تر است یا لمینت دندان؟

کامپوزیت دندان طبیعی تر است یا لمینت دندان؟ این یکی از سوالات رایجی است که افراد برای پوشش دندان های خود و انتخاب بهترین گزینه از دندانپزشک سوال می کنند. به عبارتی، افرادی که برای اصلاح طرح لبخند و برطرف نمودن ناهنجاری های دندان، قصد استفاده از ونیرها را دارند، معمولا بین این دو گزینه مردد می باشند. انتخاب ونیرهای دندان اولین قدم برای بهبود زیبایی دندان ها و به دست آوردن یک لبخند طبیعی است. برای پاسخ به سوال بالا نیز باید ویژگی های مثبت هر یک را بررسی نماییم تا بتوانیم بهترین پاسخ را بدهیم. رزین کامپوزیت و پرسلین رایج ترین مواد مورد استفاده در فرآیند ساخت روکش هستند. هر دوی آنها در دستان یک دندانپزشک زیبایی مجرب می توانند لبخند شما را قطعا متحول کنند.

کرونکتومی یک راهکار درمانی موثر برای دندان های آسیب دیده 
کرونکتومی یک راهکار درمانی موثر برای دندان های آسیب دیده 

کرونکتومی یک دندان آسیب دیده آسیاب سوم که با خطر بالای آسیب عصب همراه است به احتمال خیلی کم سبب از بین رفتن عصب آلوئولار تحتانی می شود اما در مورد کشیدن کامل دندان اینگونه نیست. شواهد نشان می دهند که کرونکتومی یک انتخاب خوب برای بیمارانی است که در معرض خطر آسیب عصبی آلوئولار تحتانی قرار دارند. علاوه بر این، این تکنیک هیچ گونه عوارضی برای آنها ندارد. برای اطلاعات بیشتر با این مطلب از سایت دکتر محمدی همراه باشید.

مراقبت های بعد از عمل جراحی ایمپلنت
مراقبت های بعد از عمل جراحی ایمپلنت

مراقبت های بعد از عمل جراحی ایمپلنت باید بلافاصله پس از درمان و با دقت اعمال شوند تا درصد موفقیت عمل بالا رفته و زمان دوره نقاهت به حداقل برسد. ایمپلنت یک درمان نسبتا تهاجمی بوده و متخصصین با تجربه در این زمینه بر این باور هستند که قبل از جراحی هر دو طرف یعنی بیمار و دندانپزشک باید آمادگی کامل و لازم را داشته باشند. عوارض پس از جراحی نیز باید در نظر گرفته شود و البته این موارد در افراد مختلف متفاوت می باشد. بدون مراقبت های صحیح بعد از جراحی ایمپلنت، ممکن است بهبودی به تأخیر بیفتد. برای مثال لازم است که به مدت چندین هفته غذاها را نرم تر بخورید و در ناحیه ای به غیر از ایمپلنت بجوید.

همه چیز درباره سن کامپوزیت دندان
همه چیز درباره سن کامپوزیت دندان

سن کامپوزیت دندان یکی از دغدغه های کسانی است که تمایل دارند با کامپوزیت دندان، صاحب یک لبخند زیبا شوند. می توان گفت که برای کامپوزیت دندان محدودیت سنی وجود ندارد. با این حال، دندانپزشکان این درمان های زیبایی را برای بیماران زیر 18 سال توصیه نمی کنند. اما اگر مشکل ساختاری برای بیماران وجود داشته باشد سن کامپوزیت دندان ملاک نبوده و باید آن را در برخی موارد یا موارد نادر مورد توجه قرار داد. اکثر افرادی که کامپوزیت دندان دریافت می کنند، بین 30 تا 65 سال سن دارند، با این حال کسانی نیز هستند که با سن 65 تا 75 سال تحت درمان قرار گرفته اند. در ادامه مقاله درباره سن کامپوزیت دندان و اینکه نصب آن در چه سنی می تواند بهترین نتیجه مطلوب را به همراه داشته باشد صحبت خواهیم کرد.

ابزارهای مورد استفاده در ارتودنسی
ابزارهای مورد استفاده در ارتودنسی

ابزارهای مورد استفاده در ارتودنسی برای اثربخشی و یک درمان مطلوب از اهمیت بالایی برخوردار هستند. شاید اکثر شما تنها با بخشی از این ابزار نظیر براکت های فلزی یا اینویزیلاین آشنا باشید و در مورد تجهیزات دیگر ارتودنسی آشنایی زیادی نداشته باشید. لازم به ذکر است که ابزارهای مورد استفاده در ارتودنسی تنها به این موارد محدود نمی شود و وسایل دیگری برای مرتب کردن دندان ها و اصلاح موقیعت فک به کار می روند. در واقع، این ابزارها برای برطرف نمودن انواع مشکلات و دستیابی به بهترین نتیجه مورد استفاده قرار می گیرند. در ادامه این مطلب از سایت دکتر محمدی با انواع براکت ها و ابزارهای مورد استفاده در ارتودنسی و عملکرد هر یک جهت مرتب کردن دندان ها آشنا خواهیم شد.

آیا کامپوزیت ونیر می تواند باعث بوی بد دهان شود؟
آیا کامپوزیت ونیر می تواند باعث بوی بد دهان شود؟

آیا کامپوزیت ونیر می تواند باعث بوی بد دهان شود؟  این یکی از سوالاتی است که افراد پس از انجام کامپوزیت ونیر یا قبل از اقدام به درمان با آن از دندانپزشک سوال می کنند. روکش های دندان اخیرا به یکی از محبوب ترین درمان زیبایی دندان تبدیل شده اند. آنها می توانند طیف وسیعی از مشکلات مرتبط با دندان ها را برطرف نمایند. از طرفی برخی ادعا می کنند که کامپوزیت ونیر می تواند باعث بوی بد دهان شود. اما در واقع این روکش ها نیستند که این بوی نامطبوع را ایجاد می کنند. از همه مهمتر اینکه این دهان ناسالم است که می تواند بوی بد دهان را به همراه داشته باشد. در همین راستا قصد داریم در این مقاله از کینیک دندانپزشکی دکتر محمدی در مورد اینکه چرا و چگونه این اتفاق می افتد صحبت کنیم.

علت درد دندان بعد از عصب کشی و درمان آن چیست؟
علت درد دندان بعد از عصب کشی و درمان آن چیست؟

درد دندان بعد از عصب کشی حداقل 24 ساعت پس از این درمان طبیعی بوده و برخی نیز ممکن است تا چند روز این درد را تجربه کنند. اکثر افرادی که برای درد بی وقفه دندان به دندانپزشک مراجعه می کنند، علت این ناراحتی و درد را یک دندان آسیب دیده یا خراب در حد شدید می یابند. در این هنگام دندانپزشک ممکن است عصب کشی یا درمان ریشه را توصیه نماید. حتی پس از این درمان باز هم شما درد دندان را تجربه خواهید کرد. اما چه چیزی در این میان خوب کار نمی کند؟ ممکن است یکی از علل درد دندان بعد از عصب کشی حساسیت در اطراف دندان تحت درمان باشد. به هر دلیلی شما باید حداکثر سه تا پنج روز به خود زمان دهید. در این مقاله با دلایل احتمالی دندان درد پس از درمان ریشه و اقدامات لازم برای مدیریت آن آشنا خواهیم شد.

مراقبت هاى حين ارتودنسی
مراقبت هاى حين ارتودنسی

مراقبت های حین ارتودنسی برای سلامت کلی دهان و دندان و نیز ابزار ارتودنسی بسیار مهم هستند. اگر شما نیز اکنون در طول درمان ارتودنسی قرار دارید جلوی آینه رفته و به براکت های خود نگاهی بیندازید. همانطور که می بینید، براکت ها و سیم ها دارای نواحی کوچکی هستند که می توانند غذا و پلاک را به دام بیندازند. این بدان معناست که احتمال پوسیدگی دندان و مشکلات لثه در این زمان بیشتر می شود. از این رو شما باید مراقبت های حین ارتودنسی را با بهداشت دهان و دندان و رعایت رژیم غذایی بیشتر مد نظر داشته باشید. برای همین در ادامه با این مراقبت ها بیشتر آشنا خواهیم شد. با سایت دکتر محمدی همراه باشید.

علت تفاوت قیمت در ایمپلنت دندان
علت تفاوت قیمت در ایمپلنت دندان

علت تفاوت قیمت در ایمپلنت دندان و اینکه هزینه آن به چه عواملی بستگی دارد، یکی از اولین سوالاتی است که بیماران برای جایگزین کردن دندان های از دست رفته خود می پرسند. چه یک دندان از دست داده باشید و چه یک قوس کامل، احتمالا در مورد ایمپلنت فکر کرده اید. اما ممکن است چیزی که شما را متوقف کند قیمت ایمپلنت باشد.در حالی که ایمپلنت دندان نیاز به هزینه بالایی دارد اما نتیجه نهایی ماندگار، پایدار و زیبا می باشد. در مقایسه با سایر گزینه های جایگزینی دندان که فقط قسمت های قابل مشاهده دندان های از دست رفته را بازیابی می کنند، ایمپلنت دندان که هم ریشه و هم تاج را جایگزین می نماید ایده آل می باشد. در ادامه مقاله در مورد علت تفاوت قیمت در ایمپلنت دندان و عواملی که بر هزینه آن تأثیرگذار هستند صحبت خواهیم کرد. با ما همراه باشید.

پیوند استخوان در ایمپلنت چه زمانی و به چه منظور انجام می شود؟
پیوند استخوان در ایمپلنت چه زمانی و به چه منظور انجام می شود؟

پیوند استخوان در ایمپلنت ممکن است گاهی به عنوان یک بخش ضروری برای فرآیند قرار دادن ایمپلنت باشد. زمانی که فردی با سلامت عمومی خوب، دندان های خود را به دلیل بیماری پریودنتال، آسیب یا عفونت از دست می دهد، ایمپلنت دندان می تواند یک راه حل عالی، ایمن و طولانی مدت برای او باشد. ایمپلنت یک ریشه مصنوعی است که متخصص در پریودنتولوژی یا جراح در فک قرار می دهد تا دندان یا بریج جایگزین را در محل خود نگه دارد. ایمپلنت های دندانی ظاهری طبیعی داشته و دقیقا مانند دندان های طبیعی عمل می کنند. این روش همچنین می تواند به نجات سایر دندان ها نیز کمک کند.

بروساژ دندان چیست؟
بروساژ دندان چیست؟

بروساژ دندان یک روند درمانی زیبایی در دندانپزشکی است که طی آن زردی و جرم های موجود روی دندان ها از بین می رود. با بروساژ، دندان های شما به طور قابل توجهی سفید و براق خواهند شد. برخورداری از دندان های سفید و درخشان در میان تمامی افراد چه خانم ها و چه آقایان مشترک بوده و از این رو برای رسیدن به این هدف اقدامات زیادی را انجام می دهند از جمله بروساژ دندان. بروساژ دندان معمولا پس از جرم گیری انجام می شود. در این مقاله قصد داریم در مورد اینکه بروساژ دندان چیست، مزایا، عوارض و معایب آن، تفاوت آن با بلیچینگ صحبت کنیم. تا پایان با کلینیک دندانپزشکی دکتر محمدی همراه بمانید.

پرکردن دندان با کامپوزیت بهتر است یا آمالگام
پرکردن دندان با کامپوزیت بهتر است یا آمالگام

پرکردن دندان با کامپوزیت بهتر است یا آمالگام یکی از سوالات شایعی است که بیماران هنگام ترمیم دندان های خود سوال می کنند. زمانی که دندانپزشک متوجه یک حفره یا ترک در دندان شما شود، ابتدا سعی در ترمیم آن دارد. در بیشتر موارد، پرکردگی یا همان مهر و موم کردن دندان به منظور محافظت از سطح آن برای نفوذ و آسیب توصیه می شود. پر کردن دندان به طور معمول با آمالگام یا رزین کامپوزیت انجام می شود. برای روشن شدن پاسخ این سوال که پر کردن دندان با کامپوزیت بهتر است یا آمالگام، باید مزایا و معایب هر یک از این دو گزینه بیان شود. به طور کلی دندانپزشکان بر این باورند که بیماران باید بدانند گزینه های پرکردگی دندان چیست و این مواد چگونه ممکن است در طولانی مدت بر لبخند آنها تأثیر بگذارد.